Як у Кропивницькому відзначили першу річницю перейменування (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У п’ятницю, 14 липня, у Кропивницькому відзначили першу річницю перейменування міста. З цієї нагоди на Театральній площі відбулися урочистості. Повідомляє журналіст сайту «Кавун».

Перед приміщенням обласного театру імені М. Кропивницького зібралися народний депутат України Олександр Горбунов, Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, депутати міської ради, волонтери, військовослужбовці, активісти, громадські діячі, пересічні містяни.

Урочистості розпочалися з виступу єпископа Кропивницького та Голованівського Марка. У своїй промові священик зазначив, на річницю з нагоди перейменування міста зібралися люди, які мали різні погляди на те, як його назвати. І приємно, що обравши одну з назв об’єдналися сьогодні у тому, щоб створити нове майбутнє нашого міста.

Сьогодні багато викликів стоїть перед нашим народом, зокрема, перед кропивничанами. І тому єдність, любов одне до одного, любов до свого міста, до своєї Батьківщини є запорукою, що ми вистоїмо при будь-яких випробуваннях. Нехай кожен з нас своїми справами закладе добру основу для щасливого майбутнього Кропивницького, - звернувся до присутніх Єпископ Марк.

Прихильник української назви, ініціатор перейменування Кіровограда на Кропивницький Олександр Горбунов наголосив, що у цей день йому б не хотілося згадувати ті непорозуміння, які були під час процесу декомунізації. Тому запропонував громаді, міському голові та депутатам оголосити, 14 липня, Днем Єдності – Єдності нашого міста.

Нас нічого не може роз’єднувати. Були якісь протиріччя, амбіції, хтось з розумінням почав відноситись до того, що здійснилось, хтось не зовсім. Але, я хочу сказати, що це було не просто перейменування і декомунізація, а перемога в інформаційно-ідеологічній війні з агресором на нашій території. І українське місто стало дійсно українським, - зазначив Олександр Горбунов.

 -  І не можна не радіти тому, що діти нашого міста вже мріють про майбутнє Кропивницького. Адже їм в ньому жити, адже ми їм залишимо наше місто і саме Кропивницький.  

Під час урочистостей народний депутат України Олександр Горбунов відзначив тих кропивничан, які більше за всіх допомагали в перейменуванні міста, сприяли та були поруч.

Грамотою Верховної Ради України «За Заслуги перед Українським народом» нагородили доцента кафедри української мови ЦДПУ ім. В. Винниченка Ольгу Кирилюк;

Старшого викладача кафедри теорії і методикосередньої освіти комунального закладу обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського, Юрія Митрофаненка;

Громадського діяча, генерального директора ТОВ «Комунальник-сервіс», Ігоря Козуба;

Заступника голови благодійної організації «Благодійний фонд «Кіровоград волонтерський» Тетяну Бородіну;

Громадську організацію Об’єднання ветеранів АТО та військовослужбовців третього полку спецпризнаечння «Редут».

Громадську організацію «Спільна дія»;

Кіровоградську обласну організацію всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Т. Шевченка;

Кіровоградську міську організацію захисників Вітчизни «Бойове братство»;

Кіровоградське крайове козацьке товариство “Буго-Гардівської паланки Українського мистецтва»;

Опісля присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, які віддали своє життя за Україну. Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко ще раз підкреслив, наші полеглі захисники хотіли зробити Україну незалежною, хотіли зробити її українською. Тому, об’єднавшись разом ми повинні зрозуміти, що нас не повинна розділяти назва, нас повинна об’єднувати Україна.  

Відзнаками обласної ради були відзначенні:

Ковтюх Світлана Леонідівна - кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови ЦДПУ ім.В.Винниченка;

Смичек Ігор Володимирович, художник, громадський діяч, член Національної спілки художників України та спілки театральних діячів України;

Кизименко Ольга Юріївна, журналіст, громадський діяч;

Яковенко Роман Валерійович, кандидат економічних наук, доцент кафедри ЦНТУ, науковець, письменник;

Матівос Юрій Миколайович, Заслужений журналіст України. Почесний член Національної спілки краєзнавців.

Після урочистої частини для гостей заходу відбувся святковий концерт Також багато присутніх фотографувалися з хештегом #Kropyvnytskyi. 

По закінченню свята, кропивничани поклали квіти до пам’ятника Маркові Кропивницькому.