Лікувальні заклади Кропивницького поповнилися 4 сучасними спецавтомобілями

Кропивницьким медикам передали новенькі спецавтомобілі. Автопарк служби трьох лікувально-профілактичних закладів поповнився двома реанімобілями та двома автомобілями швидкої медичної допомоги. 12 січня, на площі перед міськрадою відбулося урочисте вручення ключів від автівок та технічої документації. Повідомляє журналіст сайту «Кавун». Санітарний транспорт придбали за рахунок субвенції з державного бюджету (8,4 млн грн), яку було отримано за сприяння народного депутата України Олександра Горбунова та співфінансування з міського бюджету у розмірі 3 % (252 тис. грн).

- Мені дуже приємно, що цей спецтранспорт буде працювати на користь Кропивницького, адже такої техніки у нас ще не було. Вона допоможе ефективно працювати нашим медикам, а саме своєчасно привезти хворого, якісно надати першу медичну допомогу – це дорогого варте. Я щиро дякую народному депутату України Олександру Горбунову, який активно долучився до питання лобіювання придбання транспорту для медичних закладів. А також допомагає нам у багатьох напрямках комунальної сфери нашого міста, - зазначив міський голова Андрій Райкович.

Фото Олександра Горбунова.

Чотири санітарні автомобілі за результатами тендерних закупівель було придбано у грудні 2017 року. Один реанімобіль передали для пологового будинку, ще один для міської лікарні швидкої медичної допомоги та два автомобілі швидкої медичної допомоги для центральної міської лікарні.

Відтепер у кропивницьких медиків є можливість, в разі необхідності, на ось таких спецавтомобілях транспортувати пацієнтів на досить великі відстані, наприклад, до Києва. І не просто довезти людину, а найголовніше - зберегти їй життя. Я переконаний, що реанімобілі та швидкі допомоги, які укомплектовані сучасним обладнанням, покращать якість надання медичної допомоги для населення. Дякую за співпрацю і меру, і депутатському корпусу, і колегам по Верховній Раді за те, що пішли на зустріч і Кропивницький тепер має 4 сучасні медичні автомобілі, - прокоментував народний депутат України Олександр Горбунов.

Фото Олександра Горбунова.

Завідувач дитячого відділення №2 міського пологового будинку Тетяна Озимай розповіла, що пологовий вперше отримує універсальний автомобіль, у якому є все необхідне сучасне обладнання для транспортування і жінок, і немовлят. Адже раніше власної техніки у медзакладі не було.

У машині ми маємо апарати штучної вентиляції легенів, обладнання для інфузоматики рідин, кондиціонер для комфортних умов перевезення пацієнтів. До цього, аби перевезти пацієнтів, ми викликали машину з нашої обласної лікарні, бо власної техніки не мали взагалі", - розповіла Тетяна Озимай. 

Всі санітарні автомобілі створені на базі сертифікованого автомобіля CitroenJumper та укомплектовані найсучаснішим обладнанням іноземного та вітчизняного виробництва, необхідним для надання екстреної медичної допомоги при транспортуванні хворих.

У комплектації автомобілів є сучасні апарати штучної вентиляції легень, пульсоксиметри для вимірювання насичення крові киснем, багатоканальні електрокардіографи та дефібрилятори, сучасні медичні вакуумні ноші та матраци для імобілізації при транспортуванні хворих, шприцеві насоси для нагріву розчинів та вливання їх під тиском, апарати для вимірювання цукру крові, санітарні сумки для надання невідкладної медичної допомоги та монітори пацієнтів тощо.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.