На Кіровоградщині зростає кількість скарг щодо порушення вимог використання пестицидів

Останнім часом до установ держпродспоживслужби області надходять численні скарги від мешканців Кіровоградщини на погіршення самопочуття, на забруднення води в колодязях, городини у зв’язку із застосуванням пестицидів у фермерських господарствах і в приватних домоволодіннях для обробки сільгоспкультур. Повідомляє прес-служба відомства.

Найчастіше у своїх зверненнях заявники нарікають на: непоінформованість населення перед застосуванням отрутохімікатів; недотримання відстані до житлової забудови; використання пестицидів у вітряну та спекотну погоду; приховування інформації про можливу небезпеку для людей.

В області застосування пестицидів створює вагому еколого-гігієнічну проблему, адже ці засоби підвищують ризик захворювання всього населення, а надто дітей.

В організм людини пестициди потрапляють кількома шляхами: через дихальні шляхи, через шкіру та з продуктами харчування. Щоб звести до мінімуму негативний вплив отрутохімікатів на все живе, необхідно чітко виконувати інструкцію щодо їх використання. 

Зокрема, зберігати в безпечному місці, дотримуватися вимог щодо концентрації розчину, погодних і температурних вимог до обробки рослин, а під час роботи з цими засобами завжди вдягати захисний костюм тощо. По можливості краще використовувати низькотоксичні пестициди.

У домашніх умовах можливо знизити надходження пестицидів в організм. Дуже важливо придбані будь-які овочі і фрукти добре промивати в проточній воді або на 10-15 хвилин замочувати в холодній воді. Садівникам і городникам, по можливості, зменшити використання пестицидів для обробки своїх ділянок.

Коментарі

Залиште свій коментар