У Кропивницькому власникам 240 квартир допоможуть встановити автономне опалення

Сьогодні, 14 листопада, у міській раді Кропивницького презентували програму "Доступне тепло", яку реалізовують НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Кіровоградгаз" спільно з міцевою владою та за підтримки Європейського банку реконструкції  та розвитку (ЄБРР) IQ energy. Передає журналіст сайту "Кавун".

Втілювати у життя її в Кропивницькому почнуть з відключення від централізованого опалення 96 будинків, де залишились по 1-2 квартирі та переведення їх на автономне опалення. 50% варстості за підключення заплатить міська рада, 35% - програма IQ energy та 15% абонент. 

 - Передумою для цієї співпраці стала розбалансованість міської системи теплопостачання, яка виникла через хаотичну видачу дозволів на індивідуальне опалення у попередні роки, - підкреслив заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін. - У нас ситуація унікальна - розбалансовано 63% системи. В обласному центрі є аж 240 квартир, які залишилися з центральним опаленням одні на весь стояк будинку. Це, передусім, малозабезпечені люди. І тепер у нас з'явилась можливість вирішити проблему з теплопостачанням та зекономити газ, - зазначив посадовець.

 - У багатьох будинках Кропивницького зараз використовуються застарілі  газові котли  та системи опалення, - продовжив розмову Голова правління Кіровоградгазу Олександр Гладкий.  - Тож, завдяки заміні системи опалення  споживачі зможуть зменшити споживання газу і відповідно - свої комунальні витрати. Для цього максимально спростили усі умови: співробітники Кіровоградгазу виконають усі  роботи й узгодження "під ключ".

Для участі у програмі "Доступне житло" споживач має подати  заяву до "Єдиного вікна", а фахівці Кіровоградгазу оформлять технічну документацію, обстежать приміщення та забезпечать монтаж котлів і усчасних газових лічильників у комплексі  із системою опалення . Супровід клієнтів триватиме до моменту отримання ними компенсації від програми IQ energy. 

Як повідомили сьогодні під час прес-конференціїї, усі учасники, які виконали умови програми IQ energy отримають компенсацію у розмірі  35% від вартості обладання, матеріалів, монтажу та проектної документації.

ДОВІДКА:

Програма IQ energy розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку, фінансується  фондом Східноєвропейського партнерства Е5S за підтримки Європейського  Союзу, Швеції та Федерального міністерства фінансів Австрії. Програма IQ energy стартувала 7 квітня 216 року та розрахована до вересня 2020 року. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла - 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектору. З детальними умовами програми можна ознайомитись на сайті IQ energy:www.iqenergy.org.ua за посиланням teplo.info або за телефонами "Єдиного вікна": 0522-22-77-62, 050-48-785-63.Коментарі

Залиште свій коментар