Учителька з Кропивницького перемогла у Міжнародному конкурсі, обійшовши конкурентів зі 120 країн світу

Всеукраїнські та місцеві засоби масової інформації заговорили про Олесю Гудименко з Кропивницького після того, як вона перемогла на міжнародному конкурсі Cambridge English Schools Сompetition 2017. Вчитель англійської мови успішно викладає іноземну в НВО №25 ось уже 15 років. Тож, обійшовши конкурентів зі 120 країн світу, педагог отримала можливість безкоштовно пройти двотижневе навчання на курсах в коледжі у Великобританії. Проте як Олесі Гудименко вдалося підкорити Кембридж вона розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналісту сайту «Кавун».

За умовами міжнародних змагань, кожен вчитель мав представити свою концепцію навчання. Кропивницька вчителька запропонувала своїм учням проїхатися в уявному автобусі, який прямує у майбутнє. Сама викладач була водієм цього транспортного засобу, а кожен окремий пасажир (учень) під час «перевірки квитка» повинен був невеликим малюнком зобразити, що ж англійська мова означає особисто для нього. 

Крайній термін конкурсу був, 31 березня, - зазначає Олеся. – Згодом мені зателефонували з Кембриджа і сказали, що я увійшла до п’ятірки кращих, але я чітко розуміла, що це ще не перемога. І вже на Великдень мені повідомили, що я таки виграла престижні двотижневі курси за кордоном.

У Великобританію вчителька з Кропивницького полетіла наприкінці липня. Навчання вона проходила в Кембриджському інституті післядипломної освіти  Bellschool. Навчальний заклад повністю оплатив Олесі Гудименко переліт, проживання, харчування та підручники, а також екскурсію до Лондона.

Під час навчання я обрала курс вдосконалення мови та вимови. Навчання тривало практично увесь день, з 9 до 21.00 з невеликою перервою на обід та відпочинок. На курсі зі мною були ще 14 педагогів з різних країн світу.

Разом з одногрупниками, з якими у соціальних мережах спілкується і дотепер, кропивничанка вдосконалювала свою англійську мову, відвідувала музеї, ходила на екскурсії, переглядала фільми під відкритим небом та слухала живу музику. За словами викладача, Кембридж – таке ж маленьке містечко як і Кропивницький. По місту багато лавок, де можна просто сісти і відпочити. А ще у Великобританії проживають дуже доброзичливі люди.

Мене вразило те, як люди ставляться одне до одного, наскільки вони доброзичливі та щирі, а з якою повагою вони відносяться до старшого покоління. Великобританія - це неймовірна країна в якій хочеться жити.

А ще у Кебриджі надзвичайно вмотивовані діти, адже платять за здобуття науки колосальні суми. До прикладу, тиждень навчання для дітей 7 років у Кембриджській літній школі складає 1500 тисячі фунтів (51 тис. грн), а для дорослих ще вище. Після того, як учні закінчать школу, вони мають право вступити до Кембриджського університету. У цьому виші гарантують, що їхні випускники у 90% будуть Нобелівськими лауреатами.

Також Олеся Гудименко відмітила, що і у кембриджській школі, і у кропивницькій дітей навчають за однією і тією методикою – мерітною системою.

Меріти – це такі значки-заохочення, які я вклеюю у щоденники своїм учням. За ідеально написані контрольні роботи на 10, 11, 12 в кінці року мої діти обмінюють їх собі на подарунки. Один меріт - це одна 1 наклейка, два меріти – розмальовка. У нас є такий список, що  можна придбати в кінці року за них. У Кембриджі діє така ж система, тільки вони обмінюють свої заохочення на гаджети, одяг та підручники,  у них є навіть спеціальний магазин, куди діти ходять в кінці семестру або року та обмінюють свої оцінки. Це все фінансує університет, - підкреслила педагог.

Учитель з Кропивницького не лише сама бере участь у різноманітних міжнародних конкурсах, а й заохочує та усіляко допомагає своїм учням. Наприклад, колишня її учениця Юлія Краснюк перемогла у конкурсі «English Publiс Speaking» та їздила до Королеви Великобританії. Ще один школяр Микита Горобець увійшов до п’ятірки кращих учнів світу по написанню твору  і був запрошений на церемонію нагородження у Дубаї.

Також три роки тому школа №25 підписала меморандум з Кембриджським університетом, в рамках якого усі охочі жителі області можуть прийти та скласти іспит на знання англійської мови. Такі екзамени здають в усіх країнах світу. І ось цього року двоє третьокласників, яких навчає Олеся Гудименко склали міжнародний іспит на відмінно та стали  найкращими у світі.

На базі нашої школи працює міжнародний центр тестування з англійської мови. Щороку до нас приїжджають представники Кембриджського університету і приймають іспити. Уявіть собі, діти 8 років склали його бездоганно, не допустивши жодної помилки.Це було аудіювання, читання та говоріння. Мої вихованці отримали Кембриджський сертифікат, яким можна користуватися все життя. Він дуже вагомий для навчання,  - підкреслила педагог.

За перемогу у Міжнародному конкурсі Олесю Гудименко відзначила і міська рада Кропивницького. По поверненню з Великобританії, учителю вручили грамоту та дві тисячі гривень. 

Зупинятись на цьому педагог не збирається і вже планує брати участь у міжнародному конкурсі у 2018 році.

На запитання як їй все таки вдалося обійти більше сотні конкурентів, Олеся усміхнулася і відповіла: - якийсь відсоток – це звісно удача. Ну, а решта я сподіваюсь креативність.

Коментарі

Залиште свій коментар